SAHİL

Taşdibi Sahili

Taşdibi Sahilimizin uzunluğu normalde tahmini olarak 6-7 Kilometredir fakat belli bir alanında yoğunluk oluşmuştur. Çakıllı Bir zemine sahip olduğu için berraklığı ön plandadır.

SAHİL

Sülüklü Sahili

1 Kilometre uzunluğundadır. Kumlu yapıya sahiptir deniz derinliği yüksek değildir çocukların kum oynaması ve yetişkinlerin açılmadan deniz keyfi yaşayacağı bir sahildir.

ANTİK KENT

Soura Antik Kenti

Soura Antik Kenti İlçemizden Kaşa giderken yol üzerinde bulunmaktadır. Halk arasında sura olarak bilinmektedir. Apollon Tapınağı, akropolün batısındaki derin vadi içindedir.

MÜZE

Noel Baba

Noel Baba İS 3’üncü yüzyılın ikinci yarısında Patara’da doğup Myra’da yani Demre İlçemizde piskoposluk yapmış olan Noel Baba’ın saygın dini kişiliği Buy Amoxil UK , öldükten sonra aziz mertebesine ulaşmasını sağlamıştır.

ANTİK KENT

Myra

Deprem, su baskını ve Demre Çayı’nın getirdiği alüvyonlar, gerekse Arap akınları sebebiyle önemini yitirip 12’nci yüzyılda köy hüviyetine dönüşmüştür. Akropolün güney eteğinde yer alan tiyatro ile her iki yanında yer alan kaya mezarları oluşturur.

MÜZE

Likya Müzesi

Ticari gemiler için korunaklı bir liman olmasının yanı sıra lojistik destek sağlayan tesisleri ile gemicilerin vazgeçilmez uğrak noktası olan Andriake’nin bugün kullanılmayan rıhtımında gemi yer almaktadır.

ADA

Kekova

Kekova (Batık şehir) Demre’mizde yer almaktadır. Kekova zamanla geçirdiği depremlerle denizin dibine batmıştır bu sebeple Batık şehir olarak da bilinir. Kekova’ya denizden ulaşım tekne turlarıyla sağlanabilir.

ŞEHİR MERKEZİ

Demre

Antalya’nın 112 Km Batısında yer almaktadır. İlçemizin diğer adı eskilerden Kale olarak bilinmektedir. Aslında Antalya Sahillerinde tatil yapmış hemen hemen herkesin adını duyduğu bir yerdir. İlçemizin yakın komşuları Finike ve Kaştır.

SAHİL

Çayağzı

Çayağzı limanında Myra’nın liman kenti olarak bilinen Andriake bulunmaktadır. Andriake kalıntıları, Demre’ye yakın kısımda liman ağzında tepenin eteğinde yer alır. Çayağzı limanımızda günümüzde günü birlik tekne turları yapılmaktadır.

BURÇ KOYU

Burç koyunun popüler koylardan olmasının sebebi yaz ayının sıcaklığından doğal soğuk kaynak suyunun çıkmasıdır.

GÖKKAYA KOYU

Gökkaya Koyu, Kekova çevresindeki en güzel koylardan biridir. Mavi tura çıkan tekneler buraya demir atıyor. Koy göl gibi durgun suyu, denize karışan su kaynakları, çevreden gelen mis gibi çam kokusu ile inanılmaz güzel bir ambiyansa sahiptir.

AKVARYUM KOYU

Kekova’da tamamen doğal olarak oluşmuş koyun ismi ise Akvaryum Koyu.

İki tane adanın arasında yer almaktadır.

BATIK ŞEHİR

Yüzmeye ve dalışa yasak olan Batık Şehir’in tarihçesinde 2. yüzyılda Akdenizin batısında yaşayan güçlü depremler sonucunda sular altında kalmıştır.

KALEKÖY

Kaleköy (Simena), sadece Kaş’ın değil Türkiye’nin en güzel köylerinden biri. Kekova’ya bakan bir yarımada üzerinde kayalıklar üzerine kurulmuş sıra dışı bir köydür.

KEKOVA

Kekova Adası, Demre ilçesi yakınlarında Kaleköy ve Üçağız açıklarındaki küçük, kayalık bir ada. Adada yerleşim yok. Yeşil ağaçlar, kekik, çalılıklar ve kayalıklarla kaplı ve anakaraya paralel uzanıyor.